filtrace pro broušení

KOLÁŘ K+K s.r.o. filtrace pro broušení - systém filtrace broušení

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

filtrace pro broušení

filtrace pro broušení - systém filtrace broušení

Firma Kolář K+K s.r.o. nabízí pro oblast filtrace pro broušení různých materiálů celou škálu řešení v závislosti na daném procesu.

V zásadě lze rozlišit mokré broušení různých kovových i nekovových materiálů za použití chladiva ve formě oleje, nebo emulze a na straně druhé broušení tzv. na sucho. Procesy broušení jsou z hlediska filtrace chladiva i znečištěného vzduchu považovány za ty nejkomplikovanější a proto mají svá specifika.

V oblasti mokrého broušení nabízíme celou škálu řešení od firmy KNOLL Maschinenbau GmbH, a to v závislosti vždy na broušeném materiálu, typu použitého brusiva a chladící kapaliny. Kromě klasického (konvenčního řešení filtrace pro broušení), kde se používají nejčastěji filtry typu HL a VL, nabízí firma KNOLL i speciální systémy jemné filtrace typu MicroPur (čistota oleje do 5 µm např.) pro broušení nástrojů, tzn. materiálů typu jako je HSS a TK.

Více informací o programu firmy KNOLL naleznete zde:

https://www.knoll-mb.de/en/single-systems/filter-systems/hydrostatic-filter-hl/

https://www.knoll-mb.de/en/single-systems/filter-systems/vacuum-filter-vl/

https://www.knoll-mb.de/en/single-systems/filter-systems/superfine-filter-micropur/

Pro oblast filtrace pro broušení od suchých procesů nabízíme řešení firmy Keller Lufttechnik GmbH + Co. KG, která disponuje širokým portfoliem řešení odsávání a filtrace znečištěného vzduchu pro veškeré brusné procesy na sucho, a to i včetně nebezpečných materiálů, jako je např. hliník, hořčík, atd., u kterých hrozí nebezpečí zahoření, či výbuchu, nebo kompozitních materiálů, keramických materiálů i plastů. Obdobné technologie se používají i pro oblasti odhrotování, kartáčování a tryskání. V zásadě lze použít technologii suché filtrace (filtry Keller typu Vario), doplněné o bezpečnostní komponenty bránící vzniku požárů a výbuch, resp. ochranné prvky při jeho evtl. vzniku dle norem ATEX. Druhá, jednodušší možnost, kterou firma Keller nabízí, je použití tzv. mokrých filtrů typu VDN, kde je nasávaný znečištěný vzduch proměněn pomocí vodní clony v sacím potrubí na bezpečný aerosol a ten je dále odloučen ve výše uvedeném vodním filtru. Tento filtr je velmi často umístěn na nádrži s vodou, kde se hromadí vzniklý kal, který je za pomoci různých způsobů vynášen ven z nádrže k dalšímu nakládání.

Více informací o řešení firmy Keller naleznete zde:

https://keller-lufttechnik.de/en/your-process/grinding/metalnon-ferrous-metal/the-task/

https://keller-lufttechnik.de/en/your-process/grinding/plastics-and-composites/the-task/

V případě zájmu nebo dotazů nás neváhejte kontaktovat.