pračky vzduchu

EVECO, s.r.o. pračky vzduchu - vodní pračky vzduchu pro vzduchotechnické jednotky, vnitřní i venkovní pračky vzduchu

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

pračky vzduchu

 

pračky vzduchu


 
Pračky vzduchu nebo vodní pračky bývají součástí vzduchotechnických jednotek. Pračky vzduchu slouží k záchytu škodlivin, především kyselého nebo zásaditého charakteru, ale i pro různé ve vodě rozpustné organické látky. Pro separaci zápachu se vodní pračky navíc doplňují oxidačním stupněm. Se speciální vestavbou lze separovat i aerosoly, například oleje, ať již z velkokapacitních kuchyní nebo například ze strojírenské výroby.
 


Kombinovaný horizontální aparát pro separaci více škodlivin, včetně zápachu a aerosolu, zahrnuje metodu absorpce vícestupňovou mokrou vypírkou s chemickou reakcí a oxidací, a dále mechanický odlučovač obsahující separátor kapek, koagulátor a demister. Cirkulační zásobníky sorbentu pračky vzduchu mohou být umístěny mimo samotný aparát, dle dispozičních možností. Vestavby jsou vyjímatelné pro údržbu, čištění a případně repasi. 


 
Aparát, včetně vestaveb, může být v nerezovém nebo plastovém provedení. Umístění pračky vzduchu je vnitřní i venkovní, včetně elektrického otopu a izolace.