programovatelné logické automaty

 programovatelné logické automaty - PLC programovatelné logické automaty

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

programovatelné logické automaty

Programovatelné logické automaty

Programovatelný logický automat  (z anglického Programmable Logic Controller) v praxi se již zažil standardní termín PLC.
Jedná se o průmyslový počítač používaný pro automatizaci procesů v reálném čase.
Hlavní rozdíl mezi standardním PC a programovatelným logickým automatem je, že program je vykonáván v přesných časových cyklech, tedy cyklicky a také tím, že periferie jsou přizpůsobeny technologickým procesům.
Doposud se tedy programovatelné logické automaty nejčastěji využívaly k automatickému měření a regulaci a pro řízení strojů nebo výrobních linek v továrnách, tedy automatizaci výroby.
Vzhledem k vlastnostem našeho produktu můžeme mluvit o programovatelném logickém automatu s měřicími funkcemi.
Pomocí SW Multiprog lze automat programovat a s roustoucí měrou digitalizace se jejich využití a množství aplikací značně rozšiřují.
Jednou z našich služeb je práve programování dle vašich požadavků a plikace.
Pro případné zájemce pořádáme Vzdělávací kurzy s popisem a příklady programování našeho PLC systému OMC 8000.

Programovatelné logické automaty

Programovatelný automat OMC 8000 společnosti ORBIT MERRET spol. s r.o. s širokou podporou měřících funkcí je určen pro řízení úloh s měřením i bez něj. Je tvořen hlavním modulem, ke kterému lze připojovat moduly rozšiřující. Ty mohou být umístěné v těsné blízkosti, nebo v celkové délce linky až 40 m. Hlavní modul může být napájen 230 V/24 V. Obsahuje 3 digitální vstupy reagující na úroveň napájecího napětí. Dále obsahuje 6 univerzálních vstupů, které jsou galvanicky oddělené od digitálních vstupů, výstupů a napájení. Tyto vstupy umožňují připojit následující signály:

  • impulzní do 30 V,
  • impulzní – kontaktní, tranzistorový NPN s otevřeným kolektorem,
  • hardwarové měření frekvence do 3 kHz,
  • analogový, napěťový, 0 až 0,06/0,45/2,8/10/20/30 V,
  • analogový, proudový do 0/4 až 20 mA,
  • analogový pro odporové senzory teploty, Pt1000, Ni1000, Pt100, KTY81-2xx,
  • analogový termočlánky B, E, J, K, L, N, R, S, T, XK.

Výstupem je 5 relé, form A, 250 V/10 A nebo 5 tranzistorů s otevřeným kolektorem NPN, 30 V/0,3 A. Místo dvou relé nebo otevřených kolektorů může být přístroj vybaven univerzálním galvanicky odděleným analogovým. OMC 8000 je vybaven rozhraním Ethernet 100Base, díky kterému může být PLC propojeno s dalšími PLC, s operátorskými panely HMI nebo s nadřazeným systémy. Přístroj může pracovat i jako záznamník dat. Pro ukládání dat je určena karta micro SD. K jednomu řídicímu modulu řady OMC 8000 může být připojeno až 31 rozšiřujících modulů. Se zvětšujícím se počtem modulů je však třeba počítat i se vzrůstajícími požadavky na komunikaci s nimi. Přídavné moduly jsou vyráběny ve dvou šířkách a to 36 mm, max. 18 svorkami a 72 mm, max. 39 svorkami. Moduly jsou napájeny buď po mezimodulové lince, nebo vlastním napájecím zdrojem.  

Programovatelné automaty OMC 8000 nové generace mají 3x větší výpočetní výkon než starší typy. Díky RTOS jsou jejich možnosti analýzy a ladění programu rozšířené. Aplikace je vykonávána v RAM, což umožňuje využít ladicí funkce. PLC je vybaveno 512 MB interní NAND flash paměti, která je využívána k uložení aplikace a pro uživatelská data. Dále je k dispozici slot pro kartu micro SD až 32 GB. Současně lze pracovat s až 8 soubory. Obě média jsou přístupné prostřednictvím FTP serveru, který je jednouživatelský, chráněný heslem. Paměť pro uživatelský program je 1 MB, datová paměť je 1 MB a sdílená paměť je 8 kB. Velikost zálohované paměti, kam jsou ukládána data při výpadku napájení, je rozdělena na poloviny, aby bylo možné nahrávat změny za běhu aplikace. Z toho důvodu má uživatel k dispozici 1 kB prostoru.

Základní modul OMC 8000 komunikuje pomocí protokolem Modbus TCP/IP – jako slave může vytvořit jeden komunikační TCP socket, který zpřístupňuje celou sdílenou paměť jako Holding Register, a jako master může vytvořit až šest komunikačních TCP socketů. Pro samotnou komunikaci se použije stejný funkční blok jako pro komunikaci po RS-485: RSSend.

Pro obsluhu uživatelské aplikace na dálku je tu webový server. Ten v současné verzi umožňuje několikastránkové textové zobrazení hodnot proměnných označených v programu zaškrtnutím příslušného parametru. Každá samostatná součást strukturovaného programu POU má svou stránku.

Další možností je grafické zobrazení hodnot v grafu s ležatými sloupci. Jsou-li proměnné označené pro zápis, lze také pomocí webového serveru zadávat jejich hodnoty. V případě, že zapisovatelná proměnná je se sloupcovým zobrazením, webová stránka kontroluje rozsah zadávaných hodnot. Zatím poslední možností je vizualizace hodnot prostřednictvím 9 typů ukazatelů.

Webový server umožňuje připojení jednoho uživatele až ze čtyř zařízení se stejným jménem i heslem. Stav PLC je též možné sledovat pomocí serveru, který umožňuje vzdálené zobrazení uživatelského rozhraní přístroje a popř. i jeho obsluhu. 

Nedaří se Vaší domovské stránce ve vyhledávačích ?

Pokud prodáváte PLC programovatelných logických automatů, kontaktujte mne pro nezávaznou nabídku na emailu chvojka@fokusindustry.cz a tato pozice může být Vaše.

Získáte tak možnost výrazně pozvednout viditelnost Vaší firmy na Internetu a zprostředkovaně tak pomůžete zvýšit návštěvnost i dohledatelnost Vaší domovské stránky.

Kromě klíčové fráze programovatelné logické automaty bychom Vám zaregistrovali i mnoho dalších slov dle Vašeho výběru.

Příklad jak může vypadat Vaše prezentace:

Jsme společnost, která se již mnoho let specializuje na prodej v oboru programovatelných logické automaty pro výrobní firmy a průmyslové podniky. Naše firma vyrábí a dodává programovatelné automaty již mnoho let pro širokou škálu průmyslových odvětví. Samozřejmostí je individuální přístup zohledňující přání a požadavky našich zákazníků. Kromě nezávazného poradenství garantujeme i záruční a pozáruční servis veškerého námi dodávaného sortimentu. Zajímají-li Vás podrobnější informace z oblasti programovatelných logických automatů, stačí vyplnit dotazník v záložce "Poptávka" a my Vám rádi a nezávazně zašleme naši nabídku. Pokud máte zájem o technickou konzultaci případně návštěvu našeho obchodního zástupce kontaktujte nás v záložce „Kontakt“ telefonicky případně na webových stránkách PLC programovatelné logické automaty.