Adiabatické systémy31Analytické systémy50Autogenní technika27Brusky7CAD/CAM systémy32CNC obráběcí centra21CNC obráběcí stroje46CNC stroje5Dieselmotory-dieselagregáty4Digitální továrna23Dílenské skříně12Dílenský nábytek19Docházkové systémy15Dopravníkové systémy20Elektrody22Elektroerozivní stroje4Elektroinstalační materiály29Elektronika a elektrotechnika44Filtrační systémy16Formy3Frekvenční měniče19Frézovací stroje2Jednoúčelové stroje1Kabelové nosné systémy8Kabelové průchodky42Kalibrace7Laserové systémy17Lineární vedení26Lisy na odpad12Magnetické separátory2Manipulační technika6Měření a regulace11Měřicí a diagnostická technika30Metalografie, petrografie7Nakládací můstky a plošiny2Nářadí-nástroje21Normálie4Odsávací systémy27Ochrana ovzduší19Parokondenzátní systémy22Pásové a kotoučové pily19Pásové pily9Plastové přepravní palety13Plastové součásti57PLC automaty9Potištěné a oboustranné pásky2Použité a repasované stroje38Požární uzávěry14Pracovní ochranné pomůcky27Průmyslová akustika28Průmyslová automatizace17Průmyslová čerpadla63Průmyslová lepidla25Průmyslová ložiska37Průmyslová maziva20Průmyslová tomografie2Průmyslová vrata27Průmyslové armatury11Průmyslové broušení44Průmyslové chlazení10Průmyslové kamery16Průmyslové kompresory17Průmyslové krabice3Průmyslové lasery39Průmyslové magnety32Průmyslové měření27Průmyslové mikroskopy6Průmyslové motory57Průmyslové obaly15Průmyslové oleje14Průmyslové osvětlení37Průmyslové podlahy18Průmyslové roboty59Průmyslové snímače67Průmyslové stavby1Průmyslové svařování40Průmyslové teploměry2Průmyslové tiskárny9Průmyslové váhy33Průmyslové vybavení1Průmyslové vysavače33Průmyslové značení31Průtokoměry9Převodníky rozhraní8Regálové systémy26Relé-reléová technika16Řemeny-řemenice12Senzory13Skladové systémy10Služby10Software15Souřadnicové měřicí stroje18Soustruhy11Strojní komponenty63Tvářecí stroje2Vakuová technika12Ventily29Vodárenské technologie1Vrtací a frézovací stroje16Vrtačky15Vstřikování plastů2Vybavení laboratoří37Záložní zdroje napájení10Zdvihací technika20Zkoušení materiálů38Zkušební komory19

Předmět činnosti

Konstrukční lepidla - pro náročné požadavky

Proč používat konstrukční lepidla Henkel?

Sortiment konstrukčních lepidel společnosti Henkel zahrnuje širokou nabídku řešení pro různé požadavky a podmínky, které se vyskytují v prostředí průmyslového projektování a konstrukce.

Lepení

Lepení je proces, při němž se dva podobné nebo různorodé materiály pevně a trvale spojují pomocí lepidla.

Lepidla staví „mosty“ mezi povrchy spojovaných materiálů.

K dosažení optimálního výsledku lepení musí být splněny následující předpoklady:

• Slučitelnost lepidla s lepenými materiály

• Slučitelnost lepidla se stanovenými požadavky

• Správný proces lepení

Výhody lepení ve srovnání s tradičními metodami spojování

Rovnoměrnější rozložení napětí po celé ploše spoje

To má velmi pozitivní vliv na dosaženou statickou a dynamickou pevnost: tam, kde má svařování a nýtování za následek vznik místních

napěťových špiček, zajišťuje lepení rovnoměrné rozložení a absorbování rázového zatížení.

Žádná změna povrchu a struktury spojovaných materiálů

Teploty při svařování mohou změnit strukturu, a tím i mechanické vlastnosti materiálů. Kromě toho svařování, nýtování i spojování šrouby ovlivňuje vzhled spojovaných součástí.

Snížení hmotnosti

Lepidla jsou obzvláště oblíbená u lehkých konstrukcí, kde se musí spojovat tenkostěnné součásti (tloušťka stěny < 0,5 mm).

Utěsnění spojů

Konstrukční lepidla také fungují jako těsnivo, když brání ztrátě tlaku nebo tekutin, znemožňují pronikání zkondenzované vody a chrání proti korozi.

Spojování různorodých materiálů a snižování rizika koroze

Lepidlo vytváří izolační vrstvu, která brání kontaktní korozi, když se spojují různé typy kovů. Také funguje jako elektrická a tepelná izolace.

 

Volba správného konstrukčního lepidla Henkel

Při navrhování lepených spojů by měly být dodržovány následující klíčové body:

• Lepené plochy by měly být co největší, aby byl zajištěn maximální přenos zatížení

• Síly působící na spoj by měly být rozložené po celé linii spoje

Vhodná provedení spojů pro lepení

Veškerá provedení se zatížením ve smyku, tahu nebo tlaku, např. spoj s jednoduchým a dvojitým přeplátováním, jednoduchou a dvojitou krycí deskou, klínovým přeplátováním.

Nevhodná provedení spojů pro lepení

Spoj natupo, zatížení štěpením a zatížení loupáním.

Tuhé lepení

Tuhá lepidla se používají hlavně pro přenos vysokého zatížení jako náhrada běžných metod mechanického spojování. Dvě součásti spojené takovým lepidlem mohou být považovány za konstrukčně propojené. Mechanické vlastnosti těchto lepidel jako vysoká pevnost, vysoký modul a vysoká adheze byly prověřeny v praxi u zákazníků. A to v tak náročných odvětvích, jako je letecký a automobilový průmysl.

Tuhé lepení nabízí uživatelům výrazné výhody:

• Zjednodušuje konstrukci tím, že zvyšuje pevnost/tuhost pro přenos zatížení

• Předchází únavě a poruše materiálu tím, že dosahuje rovnoměrného přenosu zatížení (rozložení napětí) a tím, že udržuje celistvost konstrukce (nedochází k tepelnému ani mechanickému narušování součástí)

• Snižuje výrobní náklady, protože nahrazuje tradiční mechanický spojovací materiál (šrouby, nýty nebo svařování)

• Snižuje náklady na materiál a hmotnost tím, že omezuje tloušťku materiálu při zachování úrovně přenosu zatížení

• Umožňuje nejrozmanitější kombinace materiálů, např. kov/plast, kov/sklo, kov/dřevo atd.

Dostupné technologie

Epoxidy

• Tuhé lepení

• 1 nebo 2složkové řešení

• Schopnost vyplňovat velké spáry

• Velmi vysoká pevnost

• Pro malé až střední plochy

• Velmi dobrá chemická odolnost

Akryláty

• Tuhé až mírně pružné lepení

• 1 nebo 2složkové řešení

• Na malé plochy

• Velmi vysoká pevnost

• Dobrá chemická odolnost

Polyuretany

• Mírně pružné lepení

• 2složkové řešení

• Schopnost vyplňovat velké spáry

• Vysoká pevnost

• Na střední až velké plochy

• Dobrá chemická odolnost

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konstrukční lepidlanedaří se Vaší domovské stránce ve vyhledávačích ?

Pokud prodáváte průmyslová konstrukční lepidla, kontaktujte mne pro nezávaznou nabídku na emailu chvojka@fokusindustry.cz a tato pozice může být Vaše.

Získáte tak možnost výrazně pozvednout viditelnost Vaší firmy na Internetu a zprostředkovaně tak pomůžete zvýšit návštěvnost i dohledatelnost Vaší domovské stránky.

Kromě klíčové fráze konstrukční lepidla bychom Vám zaregistrovali i mnoho dalších slov dle Vašeho výběru.

 

Příklad jak může vypadat Vaše prezentace:

Jsme společnost, která se již mnoho let specializuje na prodej v oboru průmyslových konstrukčních lepidel pro výrobní firmy a průmyslové podniky. Naše firma vyrábí a dodává konstrukční lepidla již mnoho let pro širokou škálu průmyslových odvětví. Samozřejmostí je individuální přístup zohledňující přání a požadavky našich zákazníků. Kromě nezávazného poradenství garantujeme i záruční a pozáruční servis veškerého námi dodávaného sortimentu. Zajímají-li Vás podrobnější informace z oblasti průmyslové konstrukční lepidlo či konstrukční lepení, stačí vyplnit dotazník v záložce "Poptávka" a my Vám rádi a nezávazně zašleme naši nabídku. Pokud máte zájem o technickou konzultaci případně návštěvu našeho obchodního zástupce kontaktujte nás v záložce „Kontakt“ telefonicky případně na webových stránkách Průmyslová lepidla.

Kontaktní údaje

Město:Praha 7
Ulice:U Průhonu 10
PSČ:170 04
IČ:15889858
E-mail:loctite.cz@henkel.com
WWW:https://www.loctite.cz
Telefon:220 101 401
Fax:220 101 535

Leták