zajišťování závitů

HENKEL CR, spol. s r.o. zajišťování závitů - zajišťování závitových spojů, lepidla pro zajišťování závitů, zajišťovače závitů, systémy zajišťování závitu

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

zajišťování závitů

 

zajišťování závitů - zajišťování závitových spojů

 

Proč používat zajišťovače pro zajišťování závitů LOCTITE?

 

Produkty LOCTITE pro zajišťování závitů brání samovolnému povolování a chrání veškeré závitové spoje před působením vibrací a rázového zatížení. Jedná se o kapalné přípravky pro zajišťování závitů, které kompletně vyplní mezery mezi do sebe zapadajícími závity. Při montáži závitového spojovacího materiálu zajišťovače závitů LOCTITE trvale zajišťují závitové spoje a eliminují korozi třením díky vytvoření pevné sestavy.

 

Zajišťovače závitů LOCTITE výrazně předčí tradiční mechanické metody zajišťování závitů

 

• Mechanické prvky, např. závlačky, pojistné podložky pro zajišťování závitů: používají se pouze, aby nedošlo ke ztrátě matice nebo šroubu

 

• Třecí prvky: zvyšují absolutní pružnost a/nebo tření; ale nezaručují trvalé zajištění závitů při dynamickém zatížení

 

• Zajišťovací prvky pro zajišťování závitů jako šrouby, matice a podložky s ozubenou nebo žebrovanou přírubou: brání samovolnému povolování, ale jsou drahé a vyžadují větší plochu pro styk s přírubou; a mohou poškozovat povrch.

 

Zajišťovače závitů LOCTITE jsou jednosložková kapalná a polotuhá lepidla. ytvrzují při pokojové teplotě na tvrdou, pevnou, termosetní plastickou hmotu při aplikaci mezi ocel, hliník, mosaz a většinu ostatních kovových ploch. Vytvrzení pro zajišťování závitů probíhá za nepřístupu vzduchu. Těsnicí hmota zajišťuje závity a spoje tím, že dokonale vyplňuje spáry mezi do sebe zapadajícími závity.

 

Výhody zajišťovačů závitů LOCTITE oproti tradičním mechanickým zajišťovacím prvkům

 

• Brání nežádoucím pohybům, povolování, únikům a korozi

 

• Odolávají vibracím

 

• Jednosložkové - čistá a snadná aplikace

 

• Mohou se používat na všechny velikosti spojovacího materiálu - snižují náklady na skladové zásoby

 

• Těsní závity - umožňují vytváření průchozích otvorů

 

Zvolte si správný zajišťovač závitů LOCTITE pro svoji aplikaci či systém zajišťování závitů

 

Zajišťovače závitů LOCTITE se dodávají s různou viskozitou a pevností a mohou se používat v široké škále aplikací.

 

Zajišťování závitů - nízká pevnost

 

Demontáž pomocí běžného ručního nářadí, vhodné pro seřizovací, kalibrační šrouby, měřicí přístroje a měrky, pro velikost závitu do M80.

 

Zajišťování závitů - Střední pevnost

 

Demontáž pomocí ručního nářadí, ale je obtížnější; vhodné pro obráběcí stroje a lisy, čerpadla a kompresory, kotvící šrouby, převodovky, pro velikost závitu do M80.

 

Zajišťování závitů - Vysoká pevnost

 

Demontáž pomocí běžného ručního nářadí je velmi obtížná; povolení spoje může vyžadovat místní ohřev na teplotu vyšší než 200 °C. Vhodné pro trvalé sestavy na těžkých strojích, čepy, upevnění motorů a čerpadel, pro velikost závitů do M80.

 

Zajišťování závitů - Kapilární

 

Velmi obtížná demontáž pomocí standardního ručního nářadí; povolení spoje může vyžadovat místní ohřev na teplotu vyšší než 200 °C. Pro předem smontované spoje, upevnění přístrojů nebo seřizovací šrouby.

 

Zajišťování závitů - Polotuhý

 

Tyčinky pro zajišťování závitů se střední a vysokou pevností, které se mohou používat na závity do velikosti M50.