zajišťování závitů

 zajišťování závitů - zajišťování závitových spojů, lepidla pro zajišťování závitů, zajišťovače závitů, systémy zajišťování závitu

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

zajišťování závitů

zajišťování závitů - zajišťování závitových spojů

Proč používat zajišťovače pro zajišťování závitů LOCTITE?

Produkty LOCTITE pro zajišťování závitů brání samovolnému povolování a chrání veškeré závitové spoje před působením vibrací a rázového zatížení. Jedná se o kapalné přípravky, které kompletně vyplní mezery mezi do sebe zapadajícími závity. Při montáži závitového spojovacího materiálu zajišťovače závitů LOCTITE trvale zajišťují závitové spoje a eliminují korozi třením díky vytvoření pevné sestavy.

Zajišťovače závitů LOCTITE výrazně předčí tradiční mechanické metody zajišťování závitů

• Mechanické prvky, např. závlačky, pojistné podložky pro zajišťování závitů: používají se pouze, aby nedošlo ke ztrátě matice nebo šroubu

• Třecí prvky: zvyšují absolutní pružnost a/nebo tření; ale nezaručují trvalé zajištění závitů při dynamickém zatížení

• Zajišťovací prvky jako šrouby, matice a podložky s ozubenou nebo žebrovanou přírubou: brání samovolnému povolování, ale jsou drahé a vyžadují větší plochu pro styk s přírubou; a mohou poškozovat povrch.

Zajišťovače závitů LOCTITE jsou jednosložková kapalná a polotuhá lepidla. ytvrzují při pokojové teplotě na tvrdou, pevnou, termosetní plastickou hmotu při aplikaci mezi ocel, hliník, mosaz a většinu ostatních kovových ploch. Vytvrzení pro zajišťování závitů probíhá za nepřístupu vzduchu. Těsnicí hmota zajišťuje závity a spoje tím, že dokonale vyplňuje spáry mezi do sebe zapadajícími závity.

Výhody zajišťovačů závitů LOCTITE oproti tradičním mechanickým zajišťovacím prvkům

• Brání nežádoucím pohybům, povolování, únikům a korozi

• Odolávají vibracím

• Jednosložkové - čistá a snadná aplikace

• Mohou se používat na všechny velikosti spojovacího materiálu - snižují náklady na skladové zásoby

• Těsní závity - umožňují vytváření průchozích otvorů

Zvolte si správný zajišťovač závitů LOCTITE pro svoji aplikaci či systém zajišťování závitů

Zajišťovače závitů LOCTITE se dodávají s různou viskozitou a pevností a mohou se používat v široké škále aplikací.

Zajišťování závitů - nízká pevnost

Demontáž pomocí běžného ručního nářadí, vhodné pro seřizovací, kalibrační šrouby, měřicí přístroje a měrky, pro velikost závitu do M80.

Zajišťování závitů - Střední pevnost

Demontáž pomocí ručního nářadí, ale je obtížnější; vhodné pro obráběcí stroje a lisy, čerpadla a kompresory, kotvící šrouby, převodovky, pro velikost závitu do M80.

Zajišťování závitů - Vysoká pevnost

Demontáž pomocí běžného ručního nářadí je velmi obtížná; povolení spoje může vyžadovat místní ohřev na teplotu vyšší než 200 °C. Vhodné pro trvalé sestavy na těžkých strojích, čepy, upevnění motorů a čerpadel, pro velikost závitů do M80.

Zajišťování závitů - Kapilární

Velmi obtížná demontáž pomocí standardního ručního nářadí; povolení spoje může vyžadovat místní ohřev na teplotu vyšší než 200 °C. Pro předem smontované spoje, upevnění přístrojů nebo seřizovací šrouby.

Zajišťování závitů - Polotuhý

Tyčinky pro zajišťování závitů se střední a vysokou pevností, které se mohou používat na závity do velikosti M50.

Průmyslová lepidla - disperzní lepidlaepoxidová lepidla hybridní lepidla konstrukční lepidla kovem plněné tmely kyanoakrylátová lepidla maziva LOCTITE ochrana povrchu plošná těsnění příprava povrchu průmyslová lepidla průmyslové čištění průmyslové lepení štíhlá údržba tavná lepidla těsnění trubkových závitů upevňování UV lepidla vteřinová lepidla zajišťování závitů zalévací hmoty