ložiskové otoče

matis s.r.o. ložiskové otoče - otočná ložiska, průmyslové ložiskové otoče

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

ložiskové otoče

ložiskové otoče - průmyslová otočná ložiska

Ložiskové otoče jsou strojním elementem, který slouží pro zachycení velkých axiálních zatížení a pro natáčení a rotační pohyb těžkých a rozměrných komponentů.

Ložiskové otoče nacházejí uplatnění v mnoha oblastech průmyslu. Významnou oblastí jejich použití je využití v solárních elektrárnách k natáčení solárních panelů. Ložiskové otoče nachází své využití i v oblasti telekomunikací. A to při natáčení vysílacích nebo přijímacích antén. Další oblastí, kde otoče nacházejí uplatnění je stavebnictví. Ložiskové otoče jsou základním stavebním uzlem u mnoha typů jeřábů s otočným ramenem, různých domíchávačů a podobně.

Konstrukčně jsou ložiskové otoče řešeny jako velkoformátové axiální ložisko, které může mít svůj vnější nebo vnitřní kroužek osazený přírubou pro snadnou montáž celé ložiskové otoče. Vnější nebo vnitřní kroužek tohoto ložiska většinou obsahuje ozubení s přímými zuby. Pomocí pastorku, poháněného externím motorem, je pak pomocí tohoto ozubení vyvolána rotace celé ložiskové otoče.

Pracovní poloha standardních ložiskových otočí je horizontální. Existují však i speciální ložiskové otoče určené pro vertikální pracovní polohu.

Ložiskové otoče a otočné pohony dodávané firmou matis s.r.o. jsou od renomovaného španělského výrobce těchto komponentů fy. TGB.

Ložiskové otoče obecně vyžadují přesnou montáž a pravidelnou údržbu a mazání.

Společnost matis s.r.o. nabízí ložiskové otoče různých typů a provedení. Ložiskové otoče s jednořadým a dvouřadým ložiskem, ložiskové otoče s válečkovými ložisky apod. Ložiskové otoče vhodné pro nasazení v exteriéru, ložiskové otoče s ochranou proti korozi apod.

Společnost  matis s.r.o. také samozřejmě poskytuje technickou pomoc a konzultaci při výběru nejvhodnější ložiskové otoče pro konkrétní aplikaci zákazníka.