Analytické systémy50Autogenní technika24Brusky7CAD/CAM systémy26CNC obráběcí centra21CNC obráběcí stroje46CNC stroje5Dieselmotory-dieselagregáty4Digitální továrna23Dílenské skříně12Dílenský nábytek19Docházkové systémy15Dopravníkové systémy22Elektrody22Elektroerozivní stroje4Elektroinstalační materiály29Elektronika a elektrotechnika44Filtrační systémy16Frekvenční měniče19Frézovací stroje2Jednoúčelové stroje1Kabelové nosné systémy8Kabelové průchodky42Kalibrace7Laserové systémy17Lineární vedení26Lisy na odpad12Magnetické separátory2Manipulační technika6Měření a regulace11Měřicí a diagnostická technika30Metalografie, petrografie7Nakládací můstky a plošiny2Nářadí-nástroje21Normálie4Odsávací systémy27Ochrana ovzduší19Parokondenzátní systémy22Pásové a kotoučové pily19Pásové pily9Plastové přepravní palety13Plastové součásti57PLC automaty9Potištěné a oboustranné pásky2Použité a repasované stroje38Požární uzávěry14Pracovní ochranné pomůcky27Průmyslová akustika28Průmyslová automatizace18Průmyslová čerpadla63Průmyslová lepidla13Průmyslová ložiska37Průmyslová maziva20Průmyslová tomografie2Průmyslová vrata28Průmyslové armatury11Průmyslové broušení41Průmyslové chlazení11Průmyslové kamery16Průmyslové kompresory16Průmyslové krabice3Průmyslové lasery39Průmyslové magnety32Průmyslové měření27Průmyslové mikroskopy6Průmyslové motory57Průmyslové obaly14Průmyslové oleje14Průmyslové osvětlení37Průmyslové podlahy18Průmyslové roboty50Průmyslové snímače43Průmyslové stavby1Průmyslové svařování42Průmyslové teploměry2Průmyslové tiskárny9Průmyslové váhy32Průmyslové vybavení1Průmyslové vysavače33Průmyslové značení31Průtokoměry9Převodníky rozhraní8Regálové systémy26Relé-reléová technika16Řemeny-řemenice12Senzory6Skladové systémy10Služby9Software15Souřadnicové měřicí stroje18Soustruhy11Strojní komponenty63Tvářecí stroje2Vakuová technika12Ventily29Vodárenské technologie1Vrtací a frézovací stroje16Vrtačky15Vstřikování plastů2Vybavení laboratoří37Záložní zdroje napájení10Zdvihací technika20Zkoušení materiálů38Zkušební komory15

Předmět činnosti

adiabatické chlazení - co je adiabatické chlazení?
 
Adiabatické chlazení odpařováním je výkonné

Odpařovací chlazení znáte ze svého každodenního života. Když máte vlhkou pokožku, cítíte okamžitě cítíte chlad, protože si pokožku ochlazujete odpařováním. Chladicí účinek pocítíte, když si například namočíte tričko a fouká vítr. Látka trička je v tomto případě plná vody, která se odpařuje do vzduchu. Jednoduše řečeno, ze vzduchu proudícího kolem se odebírá obrovské množství tepla, které je nutné k odpaření vody.

Odpařováním se odvádí ze vzduchu hodně tepla

Odpařovací chlazení je velmi efektivní způsob chlazení. Přiváděný vzduch není chlazen studenou vodou, ale velkým množstvím tepelné energie potřebné k odpaření vody. Chcete-li získat představu jaké množství energie je nezbytná pro změnu skupenství z kapalného do plynného stavu, lze si představit litr vroucí vody v hrnci na elektrickém sporáku. Než se voda zcela změní v páru trvá asi pětkrát tak dlouho, než ohřev vody ze studeného stavu k varu.

V zařízení CoolStream, stejně jako v příkladu s mokrým tričkem ve větru, není přiváděna žádná dodatečná tepelná energie k odpaření vody. Tato tepelná energie je přijata jednoduše řečeno z proudu vzduchu a samotný vzduch je tak chlazen.

Čím teplejší den, tím vyšší chladící výkon

Tradiční klimatizační jednotky jsou zpravidla navrženy na letní výpočtovou teplotu. V nejteplejších dnech pak mají nízký chladící výkon nebo dokonce vypadnou. U zařízení CoolStream je to jinak: Čím teplejší a sušší je venkovní vzduch, tím rychleji se voda vypařuje v zařízení CoolStream. Čím rychleji se voda odpařuje, tím více tepelné energie je odvedeno ze vzduchu odpařováním. Chladicí výkon zařízení CoolStream se zvyšuje přirozeně s růstem teploty vzduchu. To platí jak z hlediska ročních období, tak i v průběhu dne. Konvenční kompresorové klimatizace jsou známé poruchami v nejteplejších dnech. Zařízení CoolStream tímto problémem netrpí.

"Vzduch může být zchlazen v Evropě až na 15 °C, na Středním východě na 20 °C."

Obavy z kondenzace nejsou na místě
Investoři se často z počátku z neznalosti obávají problému kondenzace. Obavy vycházení ze zkušeností v zimním období, kdy často vídáme kondenzaci na chladných plochách ve vytopeném prostoru, například na oknech nebo na chladných brýlích při vstupu do místnosti.
Systém adiabatického chlazení je však aktivní pouze v létě.
Adiabaticky vychlazený vzduch je chladnější než všechny běžné předměty v prostoru.
Na povrchu předmětů dochází k ohřívání vzduchu a nemůže docházet ke kondenzaci.
Do teploty 26-28 °C neovlivňuje zvýšení rel. vlhkosti pobytový komfort.
Obava je často spojena se zkušenostmi s kondenzací ze zimního období.
Adiabatické chlazení je funkční jen v létě.
Přiváděný adiabaticky chlazený vzduch je chladnější než okolí.
Běžná provozní relativní vlhkost v adiabaticky chlazeném prostoru se pohybuje mezi 50-65 %.
Strojní zařízení mívají omezení pracovní oblasti mezi 75-100 % relativní vlhkosti.
Elektronická zařízení nejsou citlivá na vyšší relativní vlhkost. Jsou však citlivá na nízkou relativní vlhkost a s tím spojené nebezpečí statické elektřiny a výbojů.
Venku je v přechodném období běžně více než 80 % relativní vlhkosti.

Adiabatické chlazení  - nedaří se Vaší domovské stránce ve vyhledávačích ?

Pokud se zabýváte prodejem systémů pro adiabatické chlazení, kontaktujte mne pro nezávaznou nabídku na emailu a tato pozice může být Vaše.

Získáte tak možnost výrazně pozvednout viditelnost Vaší firmy na Internetu a zprostředkovaně tak pomůžete zvýšit návštěvnost i dohledatelnost Vaší domovské stránky.

Kromě klíčové fráze adiabatické chlazení bychom Vám zaregistrovali i mnoho dalších slov dle Vašeho výběru.

 

Příklad jak může vypadat Vaše prezentace:

Jsme společnost, která se již mnoho let specializuje na prodej v oboru adiabatického chlazení pro výrobní firmy a průmyslové podniky. Naše firma vyrábí a dodává spolehlivé adiabatické chlazení již mnoho let pro širokou škálu průmyslových odvětví. Adiabatické chlazení dodáváme na míru dle přání a požadavků našich zákazníků. Kromě nezávazného poradenství garantujeme i záruční a pozáruční servis veškerého námi dodávaného sortimentu. Zajímají-li Vás podrobnější informace z oblasti adiabatické chlazení, stačí vyplnit dotazník v záložce "Poptávka" a my Vám rádi a nezávazně zašleme naši nabídku. Pokud máte zájem o technickou konzultaci případně návštěvu našeho obchodního zástupce kontaktujte nás v záložce „Kontakt“ telefonicky případně na webových Průmyslové chlazení.

Kontaktní údaje

Město:Praha 5
Ulice:Strakonická 1199/2d
PSČ:150 00
IČ:27365034
E-mail:info@cz.coltgroup.com
WWW:https://www.coltinfo.cz
WWW:http://www.coltinfo.cz
WWW:http://www.coltinfo.ru
Telefon:+420 251 556 665
Fax:+420 251 556 583

Leták

Další nabídky

adiabatické chlazení