chladicí věže

ALSUS s.r.o. chladicí věže - dodáváme chladicí věže pro spolehlivé chlazení, vybavení pro chladicí věže, montujeme chladicí věže

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

chladicí věže

 

chladicí věže - dodáváme chladicí věže a systémy chlazení pro průmysl

 

Chladicí věže slouží pro chlazení vody přestupem tepla z vody do proudícího vzduchu. Chladicí věže rozdělujeme na provedení chladicí věže s otevřeným a chladicí věže s uzavřeným systémem chlazení. 

 

U chladicí věže s otevřeným systémem je chlazená voda v přímém kontaktu o okolním vzduchem. Chladicí věže je možné provést v otevřeném provedení, kdy je oteplená voda v chladicí věži rozstříknuta pomocí trysek na chladicí výplň, po které voda ztéká a odpařuje se do proudícího vzduchu. Vlhký a teplý vzduch je z chladicí věže odváděn do okolního prostoru. Proudění vzduchu v chladicích věžích zajišťuje buď sací ventilátor umístěný nad technologickou vestavbou, nebo tlačný ventilátor umístěný pod chladicí vestavbou.

 

Další možností jsou chladicí věže s uzavřeným systémem chlazení. U tohoto řešení je chladicí věž osazena trubkovnicí, do které je přiváděna chlazená voda. Chlazená voda tak v chladicí věži není v přímém kontaktu s okolním vzduchem a ke chlazení dochází přestupem tepla přeš stěnu tenkostěnných trubek tvořících trubkovnici chladicí věže. Trubkovnice chladicí věže je dále sprchována vodou, která se na stěnách trubek odpařuje.