spojky s polyuretanovou hvězdou

 spojky s polyuretanovou hvězdou - pojistné spojky s polyuretanovou hvězdou

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

spojky s polyuretanovou hvězdou

spojky s polyuretanovou hvězdou - pojistné spojky s polyuretanovou hvězdou

Polyuretanová hvězda je pružný člen z polyuretanu volitelné tvrdosti, jehož ramena jsou vložena s předpětím mezi kovové výstupky nábojů spojek. Spojky jsou bezvůlové. Hřídele mohou mít odchylku axiální polohy 0.6 – 2.6 mm, radiální 0.04 – 0.25 mm nebo a úhlové vyosení 0.8 – 1 úhlového stupně. Přípustné odchylky záleží na průměru hvězdy a na tvrdosti polyuretanu. Pro každý průměr pojistné spojky se vyrábějí hvězdy z několika různých materiálů, které se liší torzní tuhostí, tlumením kmitů a přípustnými odchylkami polohy hřídelů. Dodávané tvrdosti jsou 92 ShA, 98 ShA a 64 ShD. Rozlišují se barvou. 

Spojky jsou určeny pro trvalý provoz při teplotách -45 až +120°C, krátkodobě od -55 až +150 °C. Jmenovitý kroutící moment spojek je od 1.2 Nm do 1040 Nm. 

Tyto spojky, zejména spojky s polyuretanovou hvězdou mají nejčastější uplatnění na pohonech přesných posuvů strojů, na frézovacích a brousících vřetenech a obecně na obráběcích strojích, na robotizační a automatizační technice, na měřící technice apod.

Spojky se liší především přenášenými momenty, rozměry a provedením upnutí na hřídel.

Další prezentace

Průmyslové motory