mechatronické soustruhy

REXIM, spol. s r.o. mechatronické soustruhy - kvalitní mechatronické soustruhy XYZ, kombinované mechatronické soustruhy

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

mechatronické soustruhy

 

mechatronické soustruhy

 

Mechatronickými jsou nazývány obráběcí stroje s kombinovaným ovládáním – ručním a CNC. Tento typ strojů nachází uplatnění především v kusové a malosériové výrobě. Velkou předností je snadný a bezproblémový přechod operátorů klasických obráběcích strojů na CNC a získání vyšší přidané hodnoty nedostatkových pracovníků.

 

Právě na mechatronické soustruhy se zaměřuje britský výrobce obráběcích strojů XYZ Machine Tools https://xyzmachinetools.com/ a nabízí ucelenou řadu mechatronických soustruhů a frézek.

 

Řada mechatronických frézek má označení KMX (konzolové mechatronické frézky) a RMX (ložové mechatronické frézky). Mechatronické soustruhy mají označení RLX.

 

V obou případech je použitý řídící systém ProtoTRAK, který je nejlepším technologickým řešením pro obrábění malých sérií. Kombinuje ruční, poloautomatické a plně CNC obrábění.

 

Mechatronické soustruhy a frézky nacházejí uplatnění nejen ve výrobě, ale i ve školství, kde si studenti na jednom stroji osvojí konvenční způsob obrábění spolu s CNC.

 

V ČR a SR je  XYZ Machine Tool  zastoupena společností Rexim spol. s r.o., https://www.cnc-xyz.cz/, která nabízí rovněž servis, technickou podporu a školení.