soustružnické hlavy

ZJP, s.r.o. soustružnické hlavy - odolné soustružnické hlavy

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

soustružnické hlavy

 

soustružnické hlavy - odolné soustružnické hlavy

 

Soustružnické hlavy řízené z CNC se staly nedílnou součástí moderních soustruhů. Díky modulárnímu systému je možné integrovat do jediného stroje operace soustružení, ale také obrábění rotujícími nástroji, jako je frézování, vrtání a závitování. 

 

Základní řadou jsou soustružnické hlavy elektromechanické BSV-N, které jsou poháněné jednoduchým střídavým motorem. Jde o ekonomické řešení pro stroje střední kategorie. Ve verzi s pohonem nástrojů jsou uzpůsobeny pro čepovou spojku podle DIN 1809.

 

Pro náročné aplikace jsou tou správnou volbou soustružnické hlavy SM(A) se servomotorem pro indexaci. Tyto hlavy jsou vhodné pro pokročilá soustružnická centra. Hlavy s pohonem nástrojů se dodávají buďto s čepovou spojkou podle DIN 1809, nebo drážkovou spojkou podle DIN 5480/5482. Soustružnické hlavy jsou poháněny bezkartáčovým servomotorem s hydraulickým nebo pneumatickým upínacím systémem. Díky rychlému a bezrázovému indexování a vysokým výkonům jsou speciálně koncipovány pro vysoce produktivní stroje.

 

Soustružnické hlavy DM s přímým pohonem představují nejmodernější technologii. Jde o originální projekt využívající vyhrazený přímý pohon a hydraulický upínací systém. Tyto soustružnické hlavy jsou stavěny pro vysoké zatížení s tlakem 35 barů. Technologie Direct Drive a štíhlá mechanická konstrukce spojují vysoký výkon a zvýšenou provozní spolehlivost. Soustružnické hlavy s pohonem nástrojů se dodávají uzpůsobené pro čepovou spojku podle DIN 1809, nebo drážkovou spojku podle DIN 5480/5482.

 

Dalším zajímavým řešením jsou pak soustružnické hlavy s osou Y pro soustružnicko-frézovací operace, které mohou nést jak soustružnické hlavy s jediným servomotorem (SM-BR, SM-BA), tak hlavy s přímým pohonem (DM-TR, DM-DT).