magnetické fólie

 magnetické fólie - magnetické fólie z pružného plastu

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

magnetické fólie

magnetické fólie

Naše společnost Elidis s.r.o. již od roku 1992 prodává všechny druhy magnetů a magnetických fólií.

Magnetické fólie se vyrábí z pružného plastu, který je podobný pryži s příměsí feritových magnetických částic. Obvykle se používá jednostranná multipólová "strip" magnetizace, tedy střídání severních a jižních magnetických pólů ve formě několik milimetrů širokých proužků. Po přiložení na feromagnetickou (železnou) plochu se přes ni siločáry pólů uzavřou, což zajistí vysokou přídržnou sílu i na malé ploše. Magnetické fólie dodáváme v tloušťce 0,4mm, 0,5mm a 0,7mm a šíři 60cm v návinu 15 nebo 30m. Přídržná síla 0,5 až 10 N/cm2 podle druhu a tloušťky. Běžně se magnetické fólie vyrábějí jako izotropní nebo cca o 30% magneticky silnější anizotropní, kdy je materiál při tuhnutí zpracován v magnetickém poli. V anizotropním provedení magnetickou fólii tloušťky 0,7mm.

Magnetické fólie mají nepřeberný způsob použití jako informační nápisy, štítky, reklamní a turistické magnetky, rámečky na fotografie na ledničku, nápisy na stroje a auta, přidržení lehkých konstrukčních dílů a mnoho dalších.

Magnetická fólie má tmavě hnědý povrch, případně samolepící vrstvu s ochranným papírem. Dále dodáváme magnetické fólie s plastovým povrchem v barvě bílé, červené, zelené, žluté, modré nebo jakékoliv jiné barvě podle přání zákazníka.

Magnetické fólie dodáváme v metráži nebo nařezané a vysekané díly podle požadavků zákazníka.

Pro případy, kdy je třeba disponovat vyšší přídržnou silou, dodáváme tlusté magnetické fólie v tloušťkách 1,5mm, 2mm, 3mm a 4mm.

Další prezentace

Průmyslové magnety