obalená elektroda

obalená elektroda - dodáváme obalené elektrody pro vaše aplikace, svařovací obalená elektroda

SVÁŘECÍ TECHNIKA - OSVA s.r.o.

 
Dukelská 1296, Chomutov, 430 01
 
+420 474 651 645-6, 733 606 583
 
+420 474 651 647 (fax)
 
IČ: 25438999
DIČ: CZ25438999
Průmyslové obory

obalená elektroda

SVÁŘECÍ TECHNIKA - OSVA s.r.o.

 
obalená elektroda - dodáváme svařovací obalené elektrody pro vaše aplikace
 
Při výběru vhodné svařovací elektrody je základním pravidlem kvalita svarového kovu, která musí být ekvivalentní nebo vyšší než základní materiál.
Poloha svařování a typ svarového spoje, tloušťka svařovaného materiálu, způsob zatížení, vnější podmínky jsou další faktory, které mají vliv na výběr vhodného přídavného materiálu, tedy obalené elektrody. Typ obalu obalené elektrody má vliv jak na kvalitu svarového kovu, tak i na operativní vlastnosti při svařování.
Rutilový obal – umožňuje snadné zapálení oblouku a je zvlášť vhodný pro zhotovení krátkých svarů i pro překlenovací svary. Rozstřik svarového kovu je minimální, povrch svaru hladký. Obalená elektroda s tímto typem obaluje snadno ovladatelná v různých polohách svařování. Vzhledem k menšímu závaru se nedoporučují používat na svařování silných plechů, na tlakové nádoby, kotle apod. Rutilový obal je relativně necitlivý na vlhkost.
Bazický obal obalené elektrody – svarový kov vyvařený bazickou obalenou elektrodou obsahuje nízký obsah difúzního vodíku, což má vliv na dobrou vrubovou houževnatost při snížených teplotách a sníženou náchylnost k trhlinám. Ve stejném srovnání dává bazický obal obalené elektrody podstatně vyšší rychlost a tím i výkon navaření především v poloze  svařování zdola nahoru. Obal je citlivý na vlhkost a je nutno respektovat doporučení k uskladnění a přesušování před použitím. Obalené elektrody s bazickým obalem jsou v současné době nejpoužívanějším typem elektrod pro náročné aplikace, např. výroba tlakových nádob, offshore konstrukcí, ve výrobě lodí apod.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Elektrody

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky