digitalizace logistických procesů

digitalizace logistiky - digitalizace logistických procesů

Seyfor, a. s.

 
Drobného 49, Brno, 602 00
 
+420 511 182 400
 
IČ: 01572377
DIČ: CZ01572377
Průmyslové obory

digitalizace logistických procesů

Seyfor, a. s.

 
digitalizace logistiky - digitalizace logistických procesů v systému Infor LN
 
Řízení logistických procesů v systému Infor LN je klíčová oblast podporující organizaci a provádění fyzické manipulace s materiály a produkty. Cílem je efektivní koordinace přesunů a skladování při minimalizaci a důsledné evidenci zásob.
 
Základem digitalizace logistických procesů je jejich podpora v podnikovém ERP systému, protože tyto procesy úzce navazují na plánování a řízení výroby, obchod a expedici. Především ERP podnikové plánování shromažďuje požadavky na materiál a dílce a rozhoduje o jejich pokrytí. Výstupem jsou plánované výdeje do výroby, expedice, servisu atd. A na druhé straně jsou plánované objednávky na doplnění zásob nákupem nebo přesunem z jiného skladu nebo distribučního centra.
 
Dalším důležitým bodem digitalizace logistických materiálů je vlastní evidence materiálu na skladech. Chceme co nejpřesnější evidenci každé položky kdekoliv v podniku. Kromě toho chceme znát řadu doplňujících informací tak, aby byla každá manipulace dosledovatelná až k původnímu dokladu o jeho pořízení. K tomu je potřeba evidovat zásoby na jednotlivých skladových umístěních ve vazbě na číslo šarže nebo přímo sériová čísla.
 
Důležitým aspektem digitalizace logistických procesů je nahrazení jakékoliv papírové dokumentace v průběhu manipulace. Označení materiálu je prováděno štítkem přímo na položce nebo na přepravním obalu. Snímání štítků probíhá elektronicky a údaje o manipulaci s materiálem jsou tak okamžitě zaznamenány v informačním systému. Tím se odstraní problém s časovou prodlevou mezi fyzickou manipulací a dodatečným elektronickým záznamem.
 
Součástí digitalizace logistických pohybů je i integrace s automatizovanými skladovými systémy. Infor LN díky integrační platformě ION může automaticky komunikovat s celou řadou skladových zařízení.
 
Provádění inventury skladů je díky digitalizaci logistických procesů snadnou záležitostí. Pomocí mobilního zařízení se jednoduše ověří množství položky ve skladovém umístění a systém zaznamená případné odchylky.
 
Díky digitalizaci logistických procesů v Infor LN má management kdykoliv přesné informace o stavu a hodnotě zásob. Dodávky materiálu jsou synchronizovány s požadavky výroby a obchodu, takže nevznikají nadbytečné zásoby a tok materiálu je plynulý.
 
Digitalizace logistických procesů je důležitou oblastí s vysokou přidanou hodnotou. Umožňuje firmám optimalizovat úroveň zásob a řídit návazné procesy tak, aby byly co nejefektivnější.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Logistika

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky