optimalizace logistických procesů

optimalizace logistických procesů - kompletní řešení optimalizace logistických procesů

Seyfor, a. s.

 
Drobného 49, Brno, 602 00
 
+420 511 182 400
 
IČ: 01572377
DIČ: CZ01572377
Průmyslové obory

optimalizace logistických procesů

Seyfor, a. s.

 
optimalizace logistických procesů - řešení optimalizace logistických procesů v systému Infor LN
 
Optimalizace logistických procesů v systému Infor LN je klíčový proces, který je součástí správy logistických procesů. Cílem procesu je dosahovat lepšího průběhu logistických procesů s cílem snižovat hodnotu zásob při zachování dostatečné podpory prodeje a výroby.
 
Systém Infor LN nabízí široké možnosti optimalizace logistických procesů na základě analýzy dat logistických transakcí z předcházejících období a také podle změny aktuálních podmínek v logistice, výrobě a obchodu. Cílem je vždy dosažení takové úrovně zásob, aby byla zajištěna výroba, ale náklady na zásoby byly současně udržované na co nejnižší úrovni. Z pohledu dodávek odběrateli je nutné zajistit včasnost dodávek v odpovídajícím objemu.
 
Hlavní analytické metody používané v Infor LN jsou
 
  • Analýza ABC rozdělení zásob podle podílu na obratu společnosti, kdy kategorie A zahrnuje relativně malý počet klíčových položek s největším podílem na obratu, kategorie B zahrnuje důležité položky se středním podílem a kategorie C položky s malým podílem na obratu společnosti.
  • Analýzy doby uskladnění zásob, která odhalí dlouhodobě uskladněné položky bez obratu.
  • Výpočet optimálního množství dodávky pomocí Campova vzorce.
  • Výpočet předpovědi spotřeby a určení bodu objednávky pro doplnění pojistné zásoby položek.
 
Na základě těchto metod lze v systému Infor LN najít položky a logistické procesy, která je vhodné optimalizovat a upravit jejich parametry v souladu s provedenou analýzou.
 
Součástí optimalizace logistických procesů je i hodnocení dodavatelů a jejich spolehlivosti. Podle hodnocení je možné upravovat scénáře rozdělení nákupních objednávek mezi dodavatele případně zcela změnit prioritního dodavatele.
 
Optimalizace logistických procesů je činnost prováděná v Infor LN průběžně a dlouhodobě. Optimalizace logistických procesů je důležitou součástí nastavení celého podnikového informačního systému a velkou měrou rozhoduje o efektivitě a ekonomické úspěšnosti podnikání celé společnosti.
 
Nástroje optimalizace logistických procesů v systému Infor LN přináší uživatelům vysokou přidanou hodnotu tím, že poskytují podklady pro lepší nastavení logistických procesů vedoucí ke snižování nákladů a zlepšování dalších ekonomických ukazatelů výrobní společnosti.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Logistika

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky