magnetické separátory

ELIDIS s.r.o. magnetické separátory - vyrábíme a dodáváme magnetické separátory, průmyslové magnetické separátory

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

magnetické separátory

 

magnetické separátory - materiály pro magnetickou separaci

 

Magnetické separátory jsou zařízení, která slouží pro separaci nežádoucích kovových feromagnetických kontaminantů ze sypkých, tekutých, čí plynných směsí. Ty se do materiálu dostanou například z techniky v potravinářských a zemědělských provozech, ve mlýnech apod. Magnetickými separátory lze zachytávat vše, od matek, šroubů a špon, až po jemný kovový prach.

 

Přístroje na separaci magnetických předmětů, tedy magnetické separátory jsou konstruovány s použitím vysoce výkonných permanentních magnetů na bázi vzácných zemin (FeNdB nebo SmCo). Typy magnetických separátorů jsou odstupňované podle tepelné třídy pro požadované provozní teploty. Jedná se o teplotní úrovně  80°C  - 100 °C - 120 °C - 140 °C - 250 °C. Konstrukce separátorů je vždy tvořena nerezovým materiálem 1.4301 (staré označení AISI 304, ČSN 17240). Použity jsou magnety z kovů vzácných zemin s niklovaným povrchem. Pro potravinářský a chemický průmysl vyrábíme magnetické separátory s hermeticky zapouzdřeným magnetickým systémem, takže se separovaný materiál může dostat do styku pouze s nerezovou ocelí.

 

Magnetické separátory je možné snadno nainstalovat na každou násypku, do potrubí či vedení, kde zachycují nežádoucí magnetické nečistoty. Magnetické ruční separační tyče lze použít i k ručnímu čištění směsi, nebo jako magnetický splav. Používá se hlavně při menším výskytu kovových příměsí.

 

Magnetické separátory umístěné do průtoku směsí zachycují magnetické kontaminanty, které se tak oddělí od směsi. Zachycený nežádoucí odpad se následně manuálně, či automaticky odstraní.

 

magnetické separátory - separace feromagnetických částic, průmyslové dopravníkové separátory, magnetické separační lišty, trubkové magnetické separátory

Další prezentace

Magnetické separátory