tlakové lití hliníku

tlakové lití hliníku - monitorování vysoko tlakého lití hliníku a lehkých slitin, monitoring tlakové lití hliníku

 
Náchodská 149/199, Praha 9 - Horní Počernice, 193 00
 
+420 255 702 000
 
IČ: 27133664
DIČ: CZ27133664
Průmyslové obory

tlakové lití hliníku

 
tlakové lití hliníku - systém pro monitorování povrchové teploty forem během tlakového lití hliníku
 
Proces tlakového lití se používá ve slévárnách lehkých slitin. Monitorování vysoko tlakého lití, nízkotlakého lití a gravitačního lití pro správné rozložení teploty na povrchu formy je důležité pro zajištění účinnosti a kvality celého procesu tlakového lití. Zmenšení, porozita, praskání, puchýře a řada dalších vad způsobených nesprávnou distribucí tepla formy. Systém Total Thermal Vision společnosti MARPOSS monitoruje povrchovou teplotu forem při tlakovém lití hliníku pomocí infračervených kamer. https://www.marposs.com/eng/ttv-total-thermal-vision-infrared-vision-technology-by-marposs

Termografické snímky získané automaticky během každého cyklu v průběhu zahřívací fáze tlakové lití hliníku nebo během hromadné výroby se používají k nastavení tepelné rovnováhy formy a sledování procesu v reálném čase. Při odlévání je důležité monitorování teploty a změn na povrchu formy. Výsledek tlakové lití hliníku závisí přímo na teplotě a způsobu, jakým je distribuována. Tím ovlivňuje samotnou kvalitu odlitku. Sledováním těchto faktorů se docílí toho, že celý proces lítí zůstane pod kontrolou a to zaručí vyrábět odlitky bez vad.

Permanentní sledování teploty povrchu forem významně přispívá k prodloužení jejich životnosti. Navíc optimalizací se zkracuje čas cyklu a snižují neplánované náklady na údržbu. Dále sledování a kontrola teploty při tlakovém lití hliníku pomáhá omezit spotřebu el. energie, stlačeného vzduchu, separační kapaliny a tím i snižit množství odpadní vody. Z tohoto důvodu je TTV ideálním řešením pro zvyšování kvality tlakového lití i celková účinnosti (OEE) v procesech vysoké produktivity.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Formy

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky