3D tisk

Vaše firma 3D tisk - průmyslový 3D tisk

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

3D tisk

 

3D tisk - průmyslový 3D tisk

 

Zabýváte se oborem 3D tisk​ a nedaří se Vaší stránce ve vyhledávačích. Kontaktujte nás a tato pozice může být Vaše.

 

Příklad jak může vypadat Vaše prezentace na 3D tisk:

 

3D tisk (též známý jako aditivní výroba) je proces vytváření třírozměrných objektů vrstvením materiálu na základě digitálního modelu. Tento proces - 3D tisk se liší od tradičních výrobních metod, jako jsou lití, obrábění nebo frézování, které vyžadují odstranění materiálu z bloku nebo formy.

 

Proces 3D tisku zahrnuje několik kroků. Nejprve se vytvoří digitální model pomocí specializovaného softwaru pro počítačovou podporu konstrukce (CAD) nebo se získá pomocí 3D skeneru. Tento digitální model se poté uloží do souboru, který 3D tiskárna může číst.

 

Samotné tisknutí spočívá v postupném nanášení vrstvy materiálu na základní podklad, a to tak dlouho, dokud nevznikne požadovaný třírozměrný tvar. Materiály používané pro 3D tisk jsou různé, včetně plastů, kovů, keramiky a dokonce i biologických materiálů jako jsou buňky nebo tkáně.

 

3D tisk má mnoho aplikací, včetně návrhu prototypů, výroby prvků pro automobilový a letecký průmysl, lékařského vybavení, architektury a dalších oborů. Díky 3D tisku je možné vytvářet složité geometrické tvary a rychle vyrábět malé série výrobků.

 

Ano, "3D tisknutí" je český ekvivalent anglického výrazu "3D printing". 3D tisknutí je proces vytváření třírozměrných objektů pomocí vrstvení materiálu na základě digitálního modelu. Tento proces je obvykle realizován pomocí speciálního zařízení nazývaného 3D tiskárna, která používá různé typy materiálů, jako jsou plasty, kovy, keramika a další, pro tisknutí fyzického modelu.

 

3D tisk má mnoho využití v různých průmyslových odvětvích, včetně návrhu prototypů, vývoje produktů a výroby finálních produktů. Tento proces také umožňuje vytvářet komplexní geometrické tvary, které by jinak nebylo možné vyrobit tradičními výrobními metodami.

 

3D tisk se stal velmi populární v posledních letech díky jeho schopnosti rychle vytvářet prototypy a umožňovat pružnou výrobu v malém měřítku.

Další prezentace

Digitální továrna