simulace obrábění

Siemens Industry Software, s.r.o. simulace obrábění - simulace obráběcích procesů, virtuální simulace obrábění

 
 
 
Sdílet prezentaci
 

|

simulace obrábění

 

simulace obrábění - simulace obráběcích procesů

 

Společnost Siemens je poskytovatelem komplexní sady nástrojů počítačové podpory obrábění – NX CAM. Toto řešení pro simulace obrábění umožňuje uživateli efektivně využívat svůj výrobní potenciál, zrychlit plánování výroby, tvorbu NC programů i samotný proces obrábění. Nejen snížení obráběcích časů, ale i včasné odhalení případných chyb během procesu výroby, příznivě ovlivňuje celkové výrobní náklady. 
Virtuální simulaci a kontrolou průběhu obrábění využitím takzvané ISV simulace (Integrated Simulation and Verification), se lze vyhnout vzniku zmetkových dílů, ale především i poškození nástroje způsobené kolizí stroje, nebo poškození celého stroje vzniklé kolizí jeho komponent. Tato simulace se využívá zejména u obrábění komplikovaných dílů na víceosém obráběcím centru. Mnoho výrobců proto začlenilo uplatňovat ISV simulace obrábění jako standard v průběhu technologické přípravy výroby.  
Siemens NX CAM se skládá ze tří částí - klasického programování NC drah nástroje, integrovaného postprocessingu a ISV simulátoru. Samotná simulace obrábění je plně integrovaná v prostředí Siemens NX, tudíž není nutné provádět simulaci v externích programech nebo kupovat další moduly. U simulace obrábění se vždy využívá virtuální model stroje, který simuluje kinematiku CNC stroje a další nadstavbové prvky. Simulace je rozdělena na tři úrovně dle propracovanosti simulačního procesu.

Simulace obrábění pro Vaši firmu.

Další prezentace

Digitální továrna