Anderson-Negele

Anderson-Negele - vývoj a výroba senzorů a měřících zařízení pro hygienické aplikace Anderson-Negele

 
Brabcova 1159/2, Praha 4, 147 00
 
+420 241 402 206
 
+420 241 400 290 (fax)
 
IČ: 25679554
DIČ: CZ25679554
Průmyslové obory

Anderson-Negele

Anderson-Negele
Anderson-Negele je globální společnost, která se zaměřuje na vývoj a výrobu senzorů a měřících zařízení pro hygienické aplikace. Své inovativní produkty uplatňuje Anderson-Negele zejména v oblasti potravinářského, nápojového a farmaceutického průmyslu. Společnost vždy usiluje o to, aby poskytla zákazníkovi nejlepší možné řešení pro specifické požadavky jeho výrobního procesu.
Výrobky Anderson-Negele pro měření teploty, hladiny (kontinuální i diskrétní), tlaku, průtoku, vodivosti, zákalu, refrakce, procesní adaptéry a další elektronické komponenty splňují ty nejpřísnější normy světově uznávaných certifikátů EHEDG, 3-A či FDA. Společnost je součástí tzv. skupiny „Fortune 500“, která sdružuje světové technologické leadery. Díky této participaci Anderson-Negele zajišťuje tu nejvyšší kvalitu vývoje a výroby a neustále přichází s novými inovativními metodami a procesy.
Na českém a slovenském trhu je distributorem společnost REGOM INSTRUMENTS, která s Anderson-Negele úspěšně spolupracuje již dvě desetiletí.
V roce 1930 byla společnost Anderson Instrument Company založena v americké státě New York. Společnost vznikla za účelem opravy mechanických záznamových zařízení pro pasterizaci mléka. Společnost Negele byla založena v 1978, kdy se hlavně specializovala na výrobu přístrojů a procesní techniky pro pivovary a mlékárny. V roce 2004 byly tyto dvě společnosti sloučeny do strategické aliance.
Produkty Anderson-Negele:
Teplotní senzory Anderson-Negele(TFP)
Teplotní snímače Anderson-Negele se odlišují nejen svým designem určeným pro specifickou aplikaci, ale také robustním pouzdrem z nerezové oceli, které zajišťuje dlouhodobou životnost i v těch nejnáročnějších podmínkách. Veškeré modely teplotních splňují průmyslové požadavky, které jsou podloženy certifikací a dokumentací zařízení. Společnost Anderson-Negele nabízí nejširší škálu velikostí teplotních senzorů pro hygienické aplikace. K dispozici je také několik specializovaných indikátorů teploty. Mezi ně patří digitální referenční teploměr FJ/FH, které splňují veškeré náležitosti v pasterizačním systému nebo jsou digitální náhradou za teploměry bimetalové či rtuťové. Všechny teplotní senzory jsou určeny buď pro pro farmaceutický či potravinářský průmysl a samozřejmě i pro jiná průmyslové odvětví kde splňují zákazníkovi požadavky.
Senzory hladiny Anderson-Negele, diskrétní i kontinuální
Díky své komplexní nabídce senzorů hladiny, Anderson-Negele vždy nabízí nejvhodnější měřicí technologii pro prakticky všechny hygienické aplikace, jsou zde i provedení pro problematické aplikace jakou jsou pěnivá nebo pastovitá média. Senzory hladiny pracují na základě různých principů – senzory vodivostní (NVS), potenciometrické (NSL), kapacitní (NCS), hydrostatické (LAR, LA, LD) mají své specifické použití a je možnost zvolit vhodný typ senzoru dle charakteru aplikace. Na základě přesné detekce limitních hladin nebo kontinuální hladiny, je zajištěna maximální spolehlivost procesů, je zabráněno např. chodu čerpadel naprázdno nebo přetečení nádob při jejich plnění.  Jako výrobce senzorů pracujících s celou řadou měřících technologií poskytuje Anderson-Negele řešení šitá na míru všem výrobcům nápojů, potravin a farmaceutickému průmyslu. U diskrétních senzorů hladiny jsou např. k dispozici  verze pro jednu i více hladin, specifické povlaky nebo verze pro silně adhezivní média zajišťují, že i u nejobtížnějších produktů, jako je krém, kečup, oleje, alkohol a mnoho dalších, existuje vždy spolehlivé a přesné řešení.
Senzory tlaku Anderson-Negele
Tlakové senzory Anderson-Negele (DAN-HH, LAR, DAC-341, HA), digitální tlakoměry (MAN-90-BAT, PFS, MPP) a membránové manometry (MAN-63,EL,EK,EM)  navržené a vyrobené společností Anderson-Negele jsou vhodné pro měření tlaku v potrubí a nádobách a jsou speciálně navrženy tak, aby splňovaly požadavky potravinářského, nápojového a farmaceutického průmyslu.
Společnost Anderson-Negele byla první, která přišla na trh s jednodílným celosvařovaným hygienickým manometrem z nerezové oceli. Tlakové senzory odrážejí filosofii Anderson-Negele, která klade důraz na přesnost, dlouhou životnost a snadnou údržbu produktu.
Senzory průtoku Anderson-Negele
Z důvodu široké škály používaných tekutin, které se v průmyslových odvětvích vyskytují, společnost Anderson-Negele nabízí velmi široké portfolio senzorů průtoku: magnetické indukční průtokoměry (FMI, FMQ), turbínkové průtokoměry (HM-E), kalorimetrické (FTS) a ultrazvukové senzory (FWS,FWA) průtoku. Veškeré senzory na měření průtoku jsou určeny pro farmaceutický, potravinářský, či jiná průmyslová odvětví kde splňují zákazníkovi požadavky. U magnetických indukčních průtokoměrů je kromě základní verze FMI s přesností 0,2% k dispozici nově i ekonomická varianta FMQ s přesností 0,5%.
Senzory Vodivosti Anderson-Negele (ILM-4, ILM-4R) 
Senzor vodivosti Anderson-Negele je určen zejména pro měření koncentrace rozpuštěných látek ve vodných roztocích, zejména koncentrace CIP roztoků, případně čistoty vody na základě vodivosti. K měření schopnosti roztoku přenášet elektrický proud jsou využity indukční senzory vodivosti. Společnost Anderson-Negele nabízí jedinečný senzor vodivosti který může být v kompaktním (typ ILM-4)  nebo nově odděleném provedení (ILM-4R). Tento pokročilý senzor je speciálně navržen tak, aby monitoroval a kontroloval koncentrace chemikálií při CIP. Senzor slouží k optimálnímu řízení koncentrace čistících chemikálií. Tento produkt lze použit také místo nebo ve spojení se senzorem zákalu detekci fázového přechodu. Pro dlouhodobou stabilitu a životnost Anderson-Negele využívá PEEK torroid, který snižuje pravděpodobnost prasklin způsobených tepelným cyklem a chemickou expozicí. Veškeré senzory na měření vodivosti jsou určeny pro farmaceutický, potravinářský průmysl, i další průmyslová odvětví kde splňuje zákazníkovi požadavky.
Senzory zákalu Anderson-Negele  (ITM-51, ITM-4)
Senzor zákalu Anderson-Negele je určen pro oddělování fází, měření koncentrace produktů, rozlišení produktů, monitorování separačních procesů a zařízení. Senzory zákalu se vyrábí ve dvou provedeních. Verze ITM-51(-R) je senzor zákalu určený pro vyšší hodnoty zákalu a je vhodný zejména pro rozlišení produktů, oddělení fází. Verze ITM-4 je přesný senzor zákalu s vysokou citlivostí a je určen pro analytické aplikace – monitoring filtrace, odstředivek ale i monitoring čistoty médií např. technologické vody na vstupu do výrobních procesů.
Refraktometr Anderson-Negele (IRM-11)
Refraktomer Anderson-Negele je senzor určený  pro stanovení indexu lomu, který je charakteristický pro různá média a jejich koncentrace. Další možné jednotky jsou Brix, Plato nebo dle aplikacezákazníka.  Ve farmaceutickém průmyslu se využívá digitálních refraktometrů, převážně k analýze léčiv a vstupních surovin. U těchto přístrojů je samozřejmostí automatická kompenzace teploty. V potravinářském průmyslu se refraktometry měří cukernatost například vína, medu, šťáv, nápojů s obsahem cukru, v pivovarnictví koncentrace mladiny, extraktu. Také salinita v  potravinářském nálevu a salinita mořské vody. Široké využití refraktometrů je i v kosmetickém průmyslu. V automobilovém průmyslu se používají pro kontrolu brzdné a chladicí kapaliny, řezných olejů, maziv nebo ke zjištění stavu elektrolytů v autobateriích. Refraktometr IRM-11 má měřící rozsahy 0..85°Brix | 0…30°Plato | 1.3330…1.5000 nD s přesností  ±0.1 °Brix | ±0.1°Plato | ±0.0002 nD.
Procesní adaptéry Anderson-Negele (CLEANadapt, PHARMadapt)
Pro instalaci veškerých senzorů Anderson-Negele do technologie a zařízení, jak do potrubí tak do nádob dodává Anderson-Negele řadu procesních adaptérů. Procesní adaptéry CLEANadapt jsou určeny pro hygienické aplikace zejména v potravinářství, zahrnují jak prefabrikované potrubní segmenty, tak navařovací adaptéry a dále řadu adaptérů dle standartních připojení, např. mlékarenské šroubení, clamp, varivent, Biocontrol. Procesní adaptéry PHARMadapt jsou určeny pro farmaceutické aplikace, zahrnují jak prefabrikované potrubní segmenty, tak navařovací adaptéry a dále řadu adaptérů dle standartních připojení např. clamp, varivent, Biocontrol (CPM) a dále jímky pro teploměry PHARMadapt ESP.
Vyhodnocovací jednotky, regulátory, kalibrační zařízení, programátory
Pro senzory Anderson-Negele  je dodávána pestrá paleta vyhodnocovacích jednotek, regulátorů, kalibračních zařízení, programátorů tak aby byla jejich bezproblémová implementace do řídících systémů technologie a zařízení.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Senzory

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky