ČOV

ČOV pro odpadní vody

Stream - Clean Water s.r.o.

 
Pod Vilami 30, Praha 4, 140 00
 
+420 720 180 028
 
IČ: 02856701
DIČ: CZ02856701
Průmyslové obory

ČOV

Stream - Clean Water s.r.o.

 
ČOV - ČOV pro odpadní vody
 
ČOV jsou zařízení pro čištění odpadních vod z domácností, průmyslu a zemědělství. Nejčastější typy ČOV v ČR jsou mechanicko-biologické, ale existují i kořenové čistírny nebo čistírny pro radioaktivní odpad. Proces čištění zahrnuje mechanické, biochemické a chemické metody a je regulován zákony České republiky.
 
Čistírna odpadních vod (ČOV) slouží k čištění splaškových a průmyslových odpadních vod před jejich vypuštěním do vodního toku. Čištění probíhá v ČOV v několika stupních. První je předčištění, které zahrnuje mechanické odstranění hrubých nečistot, odlučování tuků a olejů. Primární čištění obsahuje usazování pevných látek v sedimentačních nádržích, odstraňování organických látek.
 
Sekundární čištění v ČOV probíhá jako biologické rozložení a odstraňování organických látek bakteriemi v aktivační nádrži. Další fází je dočištění formou filtrací zbývajících pevných látek, dezinfekcí.
 
ČOV má význam pro ochranu vodních toků a životního prostředí, zajištění hygienických podmínek, případně získávání bioplynu.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Vodárenské technologie

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky