recirkulace technologické vody

recirkulace technologické vody

Stream - Clean Water s.r.o.

 
Pod Vilami 30, Praha 4, 140 00
 
+420 720 180 028
 
IČ: 02856701
DIČ: CZ02856701
Průmyslové obory

recirkulace technologické vody

Stream - Clean Water s.r.o.

 
recirkulace technologické vody
 
Recirkulační okruhy technologické vody se používají v technologických procesech, jako je například mytí, leptání, lakování atd. Jako médium slouží voda s přídavkem chemikálií dle potřeby procesu. Recirkulace technologické vody probíhá v uzavřeném okruhu s čerpadlem, nádržemi a filtry.
 
Mezi výhody recirkulačních okruhů technologické vody patří snížení spotřeby vody, protože umožňuje opakované použití vody, čímž se snižuje spotřeba další vody. Snižuje se také znečištění odpadních vod tím, že je umožněno její znovuvyužití.
 
Bonusem pro výrobní firmy je také snížení nákladů. Díky recirkulaci technologické vody se sníží náklady na spotřebu vody, ale i poplatky na kanalizaci.
 
Recirkulace technologické vody ale znamená vyšší náklady na pořízení a provoz. Recirkulační okruhy jsou obvykle dražší na pořízení a provoz než systémy s jednorázovým použitím vody. Může také dojít ke kontaminaci vody v recirkulačních okruzích bakteriemi a dalšími mikroorganismy.
 
Recirkulační okruhy pro recirkulace technologické vody vyžadují náročnější údržbu než systémy s jednorázovým použitím vody.
 
Výběr vhodného typu recirkulačního okruhu závisí na požadavcích technologického procesu, kvalitě dostupné vody, ekonomických faktorech.
 
Při posuzování ekonomické efektivity recirkulačních okruhů je nutné zohlednit nejen náklady na pořízení a provoz, ale také úspory z nízké spotřeby vody a snížení znečištění.

Příbuzné zápisy

Další prezentace oboru: Vodárenské technologie

Chcete založit profil své firmy ?
Dejte nám svůj kontakt a my se Vám ozveme !
 
E-mail byl úspěšně odeslán. Budeme Vás kontaktovat co nejdříve. Děkujeme!
Vložte profil
Průmyslové obory

Obory a kategorie

Obory registru průmyslových firem z České a Slovenské Republiky